czech version english version

Hudební skladatel a publicista, soudní znalec Viktor Kotrubenko, člen Komory soudních znalců ČR:


Znalec - elektronika - software - hardware - digitální a kancelářská technika, audio - video nosiče, díla hudebního umění vytvořená pomocí digitálních technologií

Redaktor, spisovatel, publicista a hudební skladatel a soudní znalec VK je znám svou odbornou knihou Tajemství syntezátorů, četnými příspěvky v odborných a všeobecných periodikách, řadou svých hudebních děl na gramofonových deskách, v rozhlase a televizi v podání Evy Olmerové, Jany Koubkové, Marie Rottrové, Jitky Vrbové, Orchestru Felixe Slováčka, Metropolitan Jazz Bandu, Swing kvartetu Vladimíra Klusáka, Jazz Half Sextetu, dále hudbou k četným filmům a inscenacím. Některé z takových inscenací byly rovněž nahrány na zvukový nosič (např. Šrámkův a Vondrovicův Fanfán Tulipán, Olgy Scheinpflugové Divadelní zápisky apod. ). Režisér Gari Seko získal VK pro spolupráci na večerníčku "Robot mezi námi", který produkoval Krátký film Praha pro tehdejší ČST. Autor se rovněž intenzivně angažuje v oblasti hudební biologické zpětné vazby. Jako saxofonista je laureátem mezinárodní soutěže při Mezinárodním jazzovém festivalu 1971, za skladatelskou činnost získal řadu ocenění v oblasti jazzu a scénické hudby (1977, 1984), tak i v oblasti hudební reklamy (1996). Pro podrobnosti klikni zde

Od roku 2000 je autorsky a organizačně činný v projektech Toleration. Jako vyhledávaný odborník v oblasti multimediálních aplikací výpočetních systémů je autorem řady projektů v oblasti výroby a zpracování obrazu a zvuku prostřednictvím počítačů. Seznam titulů scénické a filmové hudby je ve stádiu kompletace, diskografii lze shlédnout kliknutím zde.

Další informace: Encyklopedie jazzu a moderní populární hudby (A.Matzner, I.Poledňák, I.Wasserberger a kolektiv -1990) .

 

V roce 2003 byl VK jmenován soudním znalcem v oblastech - elektronika, výpočetní a kancelářská technika, hardware, software, systémy hudební, zvukové a obrazové techniky, zvukové a obrazové nosiče, díla hudebního umění vytvořená nebo interpretovaná pomocí digitálních technologií.